SPOTKANIE NR 3
( JESIEŃ 2008 )

Spotkanie tym razem odbyło się u Pawła w Kraśniku w pomieszczeniu starego domu. Niestety frekwencja nie dopisała , spotkaliśmy się jedynie w składzie Paweł i Ja. Materiał na spotkanie wybierałem kilka godzin dla siebie i Pawła w centrum ogrodniczym. Materiał był tym razem obiecujący. ( jak widać dwa jałowce, od lewej mój J.media otraz Pawła J.Sabina-Tamariscifolia )

    

Na zdjęciach powyżej widać materiał wyjściowy.

   

Materiał po oczyszczeniu i wstępnym prześwietleniu. Mój materiał skłaniał się w kierunku pochylonego moyogi. Materiał Pawła kupiłem z przeznaczeniem na pół-kaskadę z uwagi na naturalny układ gałęzi i piękne promieniste nebari ( widać trochę na zdjęciu końcowym )

   

Efekt końcowy formowania. Od razu uprzedzę że drzewka nie są  uformowane na sposób pokazowy. Nie drutowaliśmy zielonych gałązek, było to wstępne formowanie mające na celu nadanie zarysu pod przyszłą formę. Nie obrabialiśmy także jinów, nie jest to odpowiednia pora, poza tym jiny obrobione na świeżo po odciętej gałęzi strasznie później żywicują i osłabiają roślinę. Rezultat kilku godzin ostrej pracy szczególnie przy wykręcaniu kaskady myslę że jest bardzo obiecujący. Pozdro i do następnego spotkania tym razem może w większym składzie.

POWRÓT DO STRONY NADRZEDNEJ


POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ